Svět bez stížností

Přidejte se k více než 11 MILIONŮM lidí ze 106 ZEMÍ
a zúčastněte se 21DENNÍ NESTĚŽOVACÍ VÝZVY!

Co je 21denní nestěžovací výzva?

Objevte tajemství proměny života! Tato skvělá trojce knížek Vám odhalí, co se skrývá za stěžováním, proč je stěžování tak destruktivní a jak dosáhnout šťastného života.

Ukáží Vám cestu, jak si přestat stěžovat, jak zlepšit Vaše vztahy, jak inspirovat ostatní a být šťastní. Originálním způsobem Vám otevřou dveře do světa i vztahů bez stížností a trvalého pocitu štěstí.

Co Vám tyto knihy přinesou?

Šťastný život

 • Okamžitě začnete vnímat, co vám přináší pocit štěstí a které okolnosti vám ho berou
 • Určíte si, jakou má vaše štěstí podobu a krok za krokem půjdete ke svému vysněnému cíli
 • Naučíte se, které vaše každodenní aktivity podpoří zvýšený příliv štěstí
 • Vybaví vás praktickými radami, jak lépe vycházet s „problematickými“ lidmi
 • Pochopíte, jak se vydat za svým šťastným osudem a mnohem více...

Vztahy bez stížností

 • Dozvíte se, jak si lépe porozumět s partnerem. Nahlédnete do příčin vzájemných nedorozumění a obohatíte svůj vztah.
 • Pochopíte, proč Vaši podřízení neplní svěřené úkoly tak, jak byste si představovali. Zjistíte, jak to změnit.
 • Naučíte se motivovat své děti k lepšímu úklidu…
 • Díky Vašim novým strategiím chování zavládne ve vašem okolí větší vlídnost a porozumění.

Svět bez stížností

 • 21DENNÍ NESTĚŽOVACÍ VÝZVU – účinnou praxi, jak s pomocí originálního fialového náramku překonat návyk stěžovat si.
 • Když si přestanete stěžovat, uvidíte, že máte možnost radovat se
  z mnoha jiných věcí.
 • Změníte svůj pohled na svět, spatříte nové věci, nebo staré věci
  v novém světle.
 • Zaměříte se na to, co je dobré, a díky tomu si do života přitáhnete ještě více dobrého.

Co najdete v knize Štastný život?

Ve výzkumu zabývajícím se životním štěstím se ukázalo, že pocit štěstí zvyšuje naši odolnost v zátěžových situacích, zlepšuje zdraví, snižuje stres a krevní tlak. Šťastní lidé pociťují méně tělesného napětí, bolestí hlavy, mají menší riziko výskytu cukrovky a srdečních onemocnění…

 • 1
  1. část – Definování štěstí
  Kniha vyvrací předpoklad, že štěstí lze získat dosažením určitého vzdělání, postavení či majetku. Šťastný život z 90% nezávisí na vnějších okolnostech, protože podstatnější je, jaký skutečnostem přisuzujeme význam. Cílená změna dosavadního pohledu na svět dokáže výrazně zvýšit míru vašeho štěstí.
 • 2
  2. část – Ovládnutí příčin štěstí
  Každodenní pocit štěstí často sráží vaše kritické ego. Naučíte se způsoby, jak ztlumit jeho kritiku… Šťastní lidé věnují pozornost výběru slov. Dozvíte se praktické tipy, jak skrze své vyjadřování změnit sebe i okolí. Šťastný život tvoří činy, protože laskavost, dobré skutky a vděčnost jsou důležitými zdroji vnitřní spokojenosti.
 • 3
  3. část – Žít štěstí
  Štěstí je třeba udržovat a posilovat. Jednoduchá pravidla vám pomohou změnit názory a zvyky, které dosud snižovaly kvalitu vašeho štěstí. Naučíte se „Zlaté pravidlo“ i jak si poradit s nepříznivými okolnostmi.

Co najdete v knize Vztahy bez stížností?

Nejste žádná oběť a neexistuje žádná past, ze které byste se vlastními silami nemohli dostat. Od této chvíle můžete začít budovat takové vztahy, jaké si přejete mít. Můžete proměnit vztahy, jaké máte se svými blízkými, s přáteli, v rodině, v práci, i s neznámými lidmi při náhodných setkáních. Všechny Vaše vazby může provázet větší radost.

 • 1
  Jak myslíme
  Will Bowen v knize rozpracovává svoji myšlenku „nestěžování si“ a tentokrát se zaměřuje na fungování vztahů. Ukazuje příčiny našich neúspěchů ve vztazích, v obchodních jednáních i v prosté každodenní interakci s druhými lidmi. Odhaluje způsob našeho myšlení, vytváření domněnek a posuzování. Všímá si léčivého procesu odpuštění a nabízí způsoby, jak ho dosáhnout.
 • 2
  Proč si stěžujeme
  V knize Vztahy bez stížností Will Bowen ozřejmuje důvody, proč si lidé stěžují. Přestože tuto problematiku rozpracovával již v knize Svět bez stížností, nejedná se o žádné nudné opakování. Ještě podrobněji se zamýšlí nad příčinami takového chování, ilustruje je na mnoha zajímavých a dosud nepublikovaných příbězích z praxe.
 • 3
  Rady pro každodenní praxi
  Autor nezůstává u pouhého konstatování faktů a výsledků výzkumů. Vztahy bez stížností jsou zaměřené na praxi. Nabízí konkrétní cvičení, která Vám podají okamžitou zpětnou vazbu, jak jste na tom se vztahy právě Vy. Techniky BON, Johariho okno, procesování, používání různé intonace a rychlosti hlasu…Vám pomohou udělat změnu.
 • 4
  Kniha s tréninkovým plánem
  Na konci každé kapitoly najdete krátké shrnutí předchozího textu. Pomůže Vám v rychlé orientaci, co aktuálně zařadit do každodenního života. Díky tomuto členění můžete publikaci používat jako každodenního průvodce a postupně svoje vztahy zlepšovat.

Co najdete v knize Svět bez stížností?

Vědci tvrdí, že když získáváme určitou dovednost, procházíme čtyřmi stadii. Chcete-li se stát člověkem, který si umí nestěžovat, budete si muset těmito fázemi také projít a žádnou z nich bohužel nelze přeskočit, má-li být změna trvalá. V závislosti na vašich dosavadních zkušenostech bude každá fáze jinak dlouhá. Čtyři stadia získávání dovednosti jsou i následujícími kapitolami v knize:

 • 1
  Nevědomá neschopnost
  Neuvědomujete si, jak moc si stěžujete (nejste schopni si nestěžovat). Průměrný člověk si možná stěžuje 15x až 30x za den, ale v tuto chvíli ještě nevíte, jestli jste na spodní hranici tohoto průměru nebo na horní, nebo někde úplně mimo stupnici. Neprve si tedy uvědomíte, kolikrát si stěžujete, co je to stěžování a pak se seznámíte s principem fungování “nestěžovacího“ náramku.
 • 2
  Vědomá neschopnost
  Být ve stadiu vědomé neschopnosti znamená být si bolestně vědom, jak často si stěžujete. Přistihnete se při tom, že si stěžujete, ale už je pozdě to vzít zpátky. Připadá vám, že se nedokážete včas zastavit. Zjistíte, co přináší stěžování, co tím sice získáte, ale štěstí Vám to rozhodně nepřinese. Je to nejdůležitější kapitola ve Vašem rozhodnutí k „nestěžování si“.
 • 3
  Vědomá schopnost
  Pro fázi vědomé schopnosti je charakteristická zvýšená citlivost. To znamená, že si budete vědomi úplně všeho, co říkáte. Jste při řeči více opatrní. Mluvíte pozitivněji, protože už dokážete zadržet negativní slova dřív, než je vypustíte z úst. Dotknete se témat komunikace a naslouchání. Pomoci Vám může i „nestěžovací parťák“.
 • 4
  Nevědomá schopnost
  Ve fázi nevědomé schopnosti už nejste žádnýmotloukánkem“, který sebou nechává smýkat sem a tam. Myslíte na to, co chcete, a začínáte si všímat toho, jak se uskutečňují Vaše přání. Nejenže jste šťastnější Vy sami, ale vypadá to, že jsou šťastnější i lidé kolem vás. Začnete cítit vděk i za maličkosti. I za to, co jste dřív pokládali za samozřejmé.

O knihách říkají ...

Nic není náhoda. Jako dar z nebe mi do cesty přišla tato kniha. Tedy její PDF, protože tištěná v češtině ještě nebyla na světě. Okamžitě jsem si ji zamilovala. Will napsal skutečně praktický návod, jak se stížnostmi a nespokojeností jednou pro vždy skoncovat. A výzva s náramkem? To je prostě něco! Netrpělivě vyhlížím ten svůj a jdu do toho! A nejen já. Už si kolem sebe tvořím síť parťáků, kterým nadšeně o knize vyprávím. Vím, že jich do výzvy půjde se mnou spousta. Rodina, blízcí přátelé, kolegyňky z práce, fanoušci. Všichni, kterým záleží na vlastní spokojenosti. Nemůžu se dočkat, až v téhle partě nasadíme fialové náramky a přidáme se k několika milionovému celosvětovému hnutí za správnou věc = za šťastný život a svět bez stížností.

Alice Kiršzakladatelka a kreativní ředitelka Ženy ženám

Náramek mám nasazený teprve druhý den, a samozřejmě nebudu trhat partu a jsem stále u dne č. 1 :-D. Ale už za ty dva dny jsem si u sebe všimla pár změn: 1. Uvědomila jsem si nejen to jak často, ale i na co přesně si nejvíc stěžuji, a taky to, že to jsou ale úplné prkotiny. 2. Od toho se odvíjí zjištění, že vlastně nemám absolutně žádný důvod si stěžovat a za 3. Moje mysl začíná spolupracovat a jelikož jsem ji přenastavila tak, aby si stěžovala co nejmíň, začíná se zaměrovat na všechno krásné kolem a vyloženě vyhledává podněty k dobré náladě, někdy až přetéká vděčností - to je ÚŽASNÉ! Pokud se tohle se mnou děje po dvou dnech, po splnění 21 denní výzvy ze mě bude asi Budha

Hana Čemanová

Před čtyřmi lety začal můj třiadvacetiletý (nejstarší) syn, policista, při řízení auta krvácet do mozku. Nebudu zacházet do detailů, ale byl to začátek velmi náročného a dlouhého období. Naštěstí tím celá moje rodina prošla a nadále prochází s pevnou vírou v Boha a s bezpodmínečnou láskou. Ben se postupně dává dohromady (všichni doktoři tvrdili, že to nepřežije) a svá omezení přijímá s takovým klidem, kterým nám všem jde příkladem. Je v něm zřetelná čím dál tím větší Boží milost. V současné době má slabou afázii, oslabenou pravou stranu a pomalejší reakce, ale stále se zlepšuje – a při tom si nikdy na nic ani slůvkem nepostěžoval. Proto jsme se rozhodli, že si pořídíme váš náramek. Když Ben dokáže přijmout svůj osud a nestěžovat si, tak to určitě zvládneme i my ostatní. Ráda bych dala náramek všem lidem, kteří pomáhali a pomáhají Benovi s uzdravováním. Mockrát vám děkuju a přeju vám nadále hodně štěstí v tom, co děláte. Má to nesmírný význam!

Noreen KeppleSTONINGTON, CONNECTICUT

Tak jako většina z těch, co se pustili do nestěžovací výzvy, jsem velmi rychle zjistil, kolik z toho, co běžně denně lidem říkám, jsou ve skutečnosti stížnosti. Poprvé v životě jsem se opravdu poslouchal a slyšel jsem se, co říkám o své práci, jak si naříkám na to, co mě bolí a trápí, jak se rozčiluju nad politikou a nad situací ve světě a jak nadávám na počasí. Byl to šok, když jsem si uvědomil, kolik mých slov obsahuje negativní energii – a to jsem se při tom pokládal za velice pozitivního člověka!

Marty PointerKANSAS CITY, MISSOURI

Tato kniha byla opravdu transformační. Četl jsem to po přečtení "Světa bez stížností", také od Willa Bowena. Myslím, že nejsilnější částí knihy je skutečnost, že zlepšení našich vztahů nevyžaduje změnu jiných, ale změnu sebe sama. Je to mocný koncept, že my všichni máme sílu mít skvělé vztahy s kýmkoliv, koho si vybereme. Tato kniha, společně se "Světem bez stížností", může skutečně změnit způsob, jakým vidíme svět a naše vztahy v něm.

Tomáš

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Všechno to dává smysl a je fajn opravu procítit, že "stěžování nikdy neřeší nic."

Hanuš

Díky Willu Bowenovi a jeho knize Šťastný život jsem si naléhavěji než dosud uvědomila, jak je důležité znát přesnou podobu svého cíle. Obdaroval mě mnoha praktickými radami. Jsem sice zatím na začátku, ale cítím zlepšení pocitu spokojenosti, větší vnitřní klid.

Hana

Kniha mi opravdu pomohla soustředit se na pozitivní věci v mém životě a nabídla mi techniky, jak překonat stres, náročné lidi a situace.

Peter

O autorovi - Will Bowen

Will Bowen

Will říká: „Hmotnost, kterou jsem nosil, byla vnějším projevem vnitřní emoční zátěže, se kterou jsem každodenně bojoval. Stát se hubeným na těle a úspěšným v podnikání jsem mohl být, až když jsem uvolnil bolest, kterou jsem nosil uvnitř.“

Willův život je snahou porozumět životu. Máme-li všichni svobodnou vůli, ambice, sny a touhy, proč někteří z nás mají rádi zdraví, štěstí a prosperitu, zatímco jiní bojují po celý život?

Will se narodil ve velice dobře finančně zabezpečené rodině, ale zoufale chudé v lásce a přijetí. Zvenčí vše vypadalo v pořádku. Uvnitř však byla rodina plná bolesti, kritiky a hněvu. Will byl hluboce nešťastný teenager, svou situaci řešil přejídáním a stal se velmi obézním. V 19 letech se rozhodl pro změnu a zhubl o více než 25 kilogramů. Absolvoval vysokou školu a vybudoval úspěšnou kariéru v oblasti prodeje médií a pojištění. V roce 2003 se stal pastorem.

V červenci 2006 Will Bowen přednášel o blahobytu a přišel na jednoduchou myšlenku – používat fialový náramek, jako pomůcku pro sledování úspěchu při překonávání návyku si stěžovat. Jeho myšlenka se rozšířila po celém světě a do dnešní doby bylo rozdáno více než 11 milionů purpurových náramků. 

Will Bowen se objevil ve stovkách televizních a rozhlasových rozhovorů po celém světě. Příběhy o něm a hnutí, které vytvořil, byly publikovány ve více než 200 časopisech a novinách. Dnes přednáší a pomáhá lidem porozumět pasti stěžování si a ukazuje, jak tento návyk překonat.

Světa bez stížností se jen v ČR prodalo více jak 35 tisíc kusů, celkově pak 3 miliony výtisků ve 30 jazycích! V knize Vztahy bez stížností rozpracovává myšlenku „nestěžování si“ a tentokrát se zaměřuje na fungování vztahů. Na to vše skvěle navazuje knihou Štastného života

Získejte knihy i s náramky

Za výhodných podmínek! Stačí si vybrat jeden z balíčků:

Třetí dotisk Světa bez stížností - prodáno 34.000 výtisků! Poštovné v rámci ČR zdarma. 

- výhodný balíček plný dárků -

Svět bez stížností
Vztahy bez stížností
Šťastný život

+ speciální nestěžovací náramek zdarma
+ poštovné v ČR v ceně 99 Kč zdarma
+ kniha “Potřebuji tvou lásku - je to pravda?” v ceně 199 Kč zdarma
+ plakát “Zákaz stěžování” zdarma

985 Kč

585 Kč

ušetříte 400 Kč (-40%)

Objednávky na Slovensko:
22,99 € + 4,99 € poštovné a balné

Svět bez stížností

+ ZDARMA speciální náramek
+ ZDARMA poštovné po ČR

229 Kč

(ušetříte za poštovné)

Objednávky na Slovensko:
8,99 € + 4,99 € poštovné a balné

Vztahy bez stížností

+ ZDARMA poštovné po ČR

229 Kč

(ušetříte za poštovné)

Objednávky na Slovensko:
8,99 € + 4,99 € poštovné a balné

Šťastný život

+ ZDARMA poštovné po ČR

229 Kč

(ušetříte za poštovné)

Objednávky na Slovensko:
8,99 € + 4,99 € poštovné a balné

Zajímavá fakta a poznatky...

...o štěstí

Čtvrtý král Bhútánu v roce 1972 zavedl sousloví, které se rychle proslavilo po celém světě: „hrubé národní štěstí“. Už tehdy prohlásil, že hrubé národní štěstí (HNŠ) vypovídá mnohem víc o tom, jak daná země prosperuje, než hrubý domácí produkt (HNP).

V britském týdeníku Economist ze 6.dubna 2012 uvádí: V životě se budete cítit jednou dole, jindy nahoře. Když ale začnete hodnotit úroveň svého štěstí, zaměříte na něj svoji pozornost a díky tomu se jeho úroveň zvýší.

Robert Emmons z kalifornské univerzity prováděl po dobu 10 týdnů výzkum vděčnosti. Na jejím konci se ukázalo, že studenti, kteří si na základě instrukcí zapisovali pět vděčností denně, se cítili o plných 25% šťastnější než ostatní sledovaní.

Psycholožka Laura King testovala techniku pravidelného zaznamenávání budoucnosti. Studenti denně popisovali nejlepší možnou verzi sebe sama. Již po několika týdnech uváděli zvýšenou míru celkové úrovně štěstí.

Výzkum Národní akademie věd Spojených států amerických ukázal, že šťastní lidé žijí v průměru o 35 % déle, než nešťastní.

Studie publikovaná v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences uvádí, že po padesátce prokazatelně ubývá starostí. S prodloužením svého života získáte pravděpodobně šťastnější roky.

Statistický průzkum Gallup poll prováděný v roce 2008 mezi lidmi ze 140 zemí ukázal, že lidé, kteří se pokládají za šťastné, vykazují menší míru zdravotních potíží a fyzických onemocnění.

...o vztazích

Pokud při popisování událostí lidé mluví rychle a hlasitě, cítí větší míru vzrušení, mají vyšší krevní tlak a srdeční tep. Stačí snížit hlasitost a tempo řeči a tlak, tep a vzrušení se sníží.

Výzkum mezi studenty ukázal, že dívky, které spolu mluvily hlavně o svých problémech, ventilovaly je, vykazovaly častěji úzkostné a depresivní příznaky.

Když změníte to, co říkáte o někom druhém, když si ho škrtnete ze seznamu „zlobivých“ a přisoudíte mu přední místo na svém seznamu těch „hodných“, změní se tím i váš vztah.

Sledujeme, co dělají druzí, a přikládáme tomu určitý „smysl“. Často předpokládáme, že to, co dělají „myslí špatně“.

Jste hlavní příčinou toho, jak vypadají vaše vztahy.

Roste to, na co se soustředíme.

...o stěžování

Průměrný člověk si stěžuje přibližně patnáctkrát až třicetkrát za den, takže v ČR to je přibližně 6 miliard stížností měsíčně.

Stěžování způsobuje, že se lidé zaměřují na své momentální problémy, a tak se připravují o vnitřní schopnost hledat a nacházet pozitivní, harmonická řešení.

Psychologické výzkumy ukazují, že stěžování škodí fyzickému a emočnímu zdraví, vztahům i pracovním úspěchům.

21denní výzva podporuje lidi v tom, aby si přestali stěžovat a nasměrovali svou mysl k pozitivnějšímu, konstruktivnějšímu a úspěšnějšímu životu.

Svět bez stížností vydal už přes deset milionů nestěžovacích náramků účastníkům ve 106 zemích. S jejich pomocí si účastníci sledují svůj postup, jak svůj negativní přístup transformují v pozitivní.

Záměrem Světa bez stížností je změnit negativní přístup lidí na světě v pozitivní tím, že si aspoň jedno procento celkové populace (tj. 60 milionů lidí) přestane stěžovat.

V USA se nestěžovacího programu účastní tisíce škol a desetitisíce žáků a studentů všech věkových kategorií dosahují ve vytváření pozitivních postojů pozoruhodných výsledků.