Svět bez stížností

Will Bowen

Objevte tajemství proměny života! Tato skvělá knížka Vám odhalí, co se skrývá za stěžováním, proč je stěžování tak destruktivní.

Ukáže Vám cestu, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat také ostatní a originálním způsobem Vám otevře dveře do světa bez stížností...

Svět bez stížností

Přidejte se k více než 11 MILIONŮM lidí ze 106 ZEMÍ
a zúčastněte se 21DENNÍ NESTĚŽOVACÍ VÝZVY!

Co vám kniha přinese?

 • 21DENNÍ NESTĚŽOVACÍ VÝZVU – účinnou praxi, jak s pomocí originálního fialového náramku překonat návyk stěžovat si.
 • Když si přestanete stěžovat, uvidíte, že máte možnost radovat se
  z mnoha jiných věcí.
 • Změníte svůj pohled na svět, spatříte nové věci, nebo staré věci
  v novém světle.
 • Zaměříte se na to, co je dobré, a díky tomu si do života přitáhnete ještě více dobrého.

Co v knize najdete?

Vědci tvrdí, že když získáváme určitou dovednost, procházíme čtyřmi stadii. Chcete-li se stát člověkem, který si umí nestěžovat, budete si muset těmito fázemi také projít a žádnou z nich bohužel nelze přeskočit, má-li být změna trvalá. V závislosti na vašich dosavadních zkušenostech bude každá fáze jinak dlouhá. Čtyři stadia získávání dovednosti jsou i následujícími kapitolami v knize:

 • 1
  Nevědomá neschopnost
  Neuvědomujete si, jak moc si stěžujete (nejste schopni si nestěžovat). Průměrný člověk si možná stěžuje 15x až 30x za den, ale v tuto chvíli ještě nevíte, jestli jste na spodní hranici tohoto průměru nebo na horní, nebo někde úplně mimo stupnici. Neprve si tedy uvědomíte, kolikrát si stěžujete, co je to stěžování a pak se seznámíte s principem fungování “nestěžovacího“ náramku.
 • 2
  Vědomá neschopnost
  Být ve stadiu vědomé neschopnosti znamená být si bolestně vědom, jak často si stěžujete. Přistihnete se při tom, že si stěžujete, ale už je pozdě to vzít zpátky. Připadá vám, že se nedokážete včas zastavit. Zjistíte, co přináší stěžování, co tím sice získáte, ale štěstí Vám to rozhodně nepřinese. Je to nejdůležitější kapitola ve Vašem rozhodnutí k „nestěžování si“.
 • 3
  Vědomá schopnost
  Pro fázi vědomé schopnosti je charakteristická zvýšená citlivost. To znamená, že si budete vědomi úplně všeho, co říkáte. Jste při řeči více opatrní. Mluvíte pozitivněji, protože už dokážete zadržet negativní slova dřív, než je vypustíte z úst. Dotknete se témat komunikace a naslouchání. Pomoci Vám může i „nestěžovací parťák“.
 • 4
  Nevědomá schopnost
  Ve fázi nevědomé schopnosti už nejste žádnýmotloukánkem“, který sebou nechává smýkat sem a tam. Myslíte na to, co chcete, a začínáte si všímat toho, jak se uskutečňují Vaše přání. Nejenže jste šťastnější Vy sami, ale vypadá to, že jsou šťastnější i lidé kolem vás. Začnete cítit vděk i za maličkosti. I za to, co jste dřív pokládali za samozřejmé.

Co o knize říkají čtenáři

Nic není náhoda. Jako dar z nebe mi do cesty přišla tato kniha. Okamžitě jsem si ji zamilovala. Will napsal skutečně praktický návod, jak se stížnostmi a nespokojeností jednou pro vždy skoncovat. A výzva s náramkem? To je prostě něco!
Alice Kiršzakladatelka a kreativní ředitelka Ženy ženám
Tato kniha byla opravdu transformační. Četl jsem to po přečtení "Světa bez stížností", také od Willa Bowena. Myslím, že nejsilnější částí knihy je skutečnost, že zlepšení našich vztahů nevyžaduje změnu jiných, ale změnu sebe sama. Je to mocný koncept, že my všichni máme sílu mít skvělé vztahy s kýmkoliv, koho si vybereme.
Tomáš
Před čtyřmi lety začal můj třiadvacetiletý syn, policista, při řízení auta krvácet do mozku. V současné době má slabou afázii, oslabenou pravou stranu a pomalejší reakce, ale stále se zlepšuje – a při tom si nikdy na nic ani slůvkem nepostěžoval. Proto jsme se rozhodli, že si pořídíme váš náramek. Když Ben dokáže přijmout svůj osud a nestěžovat si, tak to určitě zvládneme i my ostatní.
Noreen KeppleSTONINGTON, CONNECTICUT
Tak jako většina z těch, co se pustili do nestěžovací výzvy, jsem velmi rychle zjistil, kolik z toho, co běžně denně lidem říkám, jsou ve skutečnosti stížnosti. Byl to šok, když jsem si uvědomil, kolik mých slov obsahuje negativní energii – a to jsem se při tom pokládal za velice pozitivního člověka!
Marty PointerKANSAS CITY, MISSOURI
Náramek mám nasazený teprve druhý den, a samozřejmě nebudu trhat partu a jsem stále u dne č. 1 :-D. Ale už za ty dva dny jsem si u sebe všimla pár změn. Pokud se tohle se mnou děje po dvou dnech, po splnění 21 denní výzvy ze mě bude asi Budha
Hana Čemanová
Miluju tuto knihu! Takové jednoduché řešení, aby se všechno ve světě změnilo. Fakta jsou jasná a kapitoly jsou velmi zajímavé a snadno čitelné .. Pokud chcete být šťastnější, doporučuji tuto knihu !!!
Lenka
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Všechno to dává smysl a je fajn opravu procítit, že "stěžování nikdy neřeší nic."
Hanuš

O autorovi / Will Bowen

Will Bowen

Willův život je snahou porozumět životu. Máme-li všichni svobodnou vůli, ambice, sny a touhy, proč někteří z nás mají rádi zdraví, štěstí a prosperitu, zatímco jiní bojují po celý život?

Will se narodil ve velice dobře finančně zabezpečené rodině, ale zoufale chudé v lásce a přijetí. Zvenčí vše vypadalo v pořádku. Uvnitř však byla rodina plná bolesti, kritiky a hněvu. Will byl hluboce nešťastný teenager, svou situaci řešil přejídáním a stal se velmi obézním. V 19 letech se rozhodl pro změnu a zhubl o více než 25 kilogramů. Absolvoval vysokou školu a vybudoval úspěšnou kariéru v oblasti prodeje médií a pojištění. V roce 2003 se stal pastorem.

Will říká: „Hmotnost, kterou jsem nosil, byla vnějším projevem vnitřní emoční zátěže, se kterou jsem každodenně bojoval. Stát se hubeným na těle a úspěšným v podnikání jsem mohl být, až když jsem uvolnil bolest, kterou jsem nosil uvnitř.“

V červenci 2006 Will Bowen přednášel o blahobytu a přišel na jednoduchou myšlenku – používat fialový náramek, jako pomůcku pro sledování úspěchu při překonávání návyku si stěžovat. Jeho myšlenka se rozšířila po celém světě a do dnešní doby bylo rozdáno více než 11 milionů purpurových náramků. 

Will Bowen se objevil ve stovkách televizních a rozhlasových rozhovorů po celém světě. Příběhy o něm a hnutí, které vytvořil, byly publikovány ve více než 200 časopisech a novinách. Dnes přednáší a pomáhá lidem porozumět pasti stěžování si a ukazuje, jak tento návyk překonat.

Pořiďte si knihu Svět bez stížností i s náramky

Za výhodných podmínek! Stačí si vybrat knihu nebo balíček...

Šestý dotisk Světa bez stížností - prodáno 54.000 výtisků!

Svět bez stížností

+ ZDARMA speciální náramek

Výhodný balíček plný dárků!

Svět bez stížností
Vztahy bez stížností
Šťastný život
Dopisy od Boha
Příběhy štěstí

+ speciální nestěžovací náramek
plakát “Zákaz stěžování”
knižní překvapení v hodnotě 149 Kč
exkluzivní sada pohlednic Lucie Ernestové v hodnotě 100 Kč
zdarma poštovné v ČR v hodnotě 142 Kč

1.576 Kč

599 Kč

ušetříte 977 Kč (-62 %)

Zajímavá fakta

Průměrný člověk si stěžuje přibližně patnáctkrát až třicetkrát za den, takže v ČR to je přibližně 6 miliard stížností měsíčně.
Stěžování způsobuje, že se lidé zaměřují na své momentální problémy, a tak se připravují o vnitřní schopnost hledat a nacházet pozitivní, harmonická řešení.
Psychologické výzkumy ukazují, že stěžování škodí fyzickému a emočnímu zdraví, vztahům i pracovním úspěchům.
21denní výzva podporuje lidi v tom, aby si přestali stěžovat a nasměrovali svou mysl k pozitivnějšímu, konstruktivnějšímu a úspěšnějšímu životu.
Svět bez stížností vydal už přes deset milionů nestěžovacích náramků účastníkům ve 106 zemích. S jejich pomocí si účastníci sledují svůj postup, jak svůj negativní přístup transformují v pozitivní.
Záměrem Světa bez stížností je změnit negativní přístup lidí na světě v pozitivní tím, že si aspoň jedno procento celkové populace (tj. 60 milionů lidí) přestane stěžovat.
V USA se nestěžovacího programu účastní tisíce škol a desetitisíce žáků a studentů všech věkových kategorií dosahují ve vytváření pozitivních postojů pozoruhodných výsledků.